نظام آراستگی در افراد آسیب نخاعی

www.isaarsci.ir

   
         

 

 

 

 

 

 


درست است که ما به بيماري يا معلوليت سختي دچار شده ايم و درست است که کنترل ادرار و مدفوع خود را بطور جدي از دست داده ايم ولي بايد همواره در نظر داشته باشيم که هيچ چيز بهتر از آراستگي و پاکيزگي نمي تواند موجب نشاط و آرامش خيال بشود.


گاهي برخي از ما فکر مي کنيم اگر همه چيز را در دسترسمان قرار دهند راحتر خواهيم بود و به توان بيشتري دست مي يابيم؛ در حالي که همين ريخت وپاش مي تواند مارا سردر گم کند و نمي توانيم در زمان مناسب وسايل خود را بيابيم.


بهتر است اطراف تخت خود را خالي کنيم و همواره فکر کنيم که اگر همين الان کسي به ديدن ما بيايد با چه صحنه اي مواجه خواهد شد، زير تخت ها غالباً جايگاه آشغال و وسايل بي مصرف مي شود و همين باعث ميشود زير تخت هيچوقت جارو نشود و منبع آلودگي و حتي حشرات و جوندگان بشود .


آويزان بودن کيسه ادرار ، دستمال کاغذي هاي مچاله شده و...منظره زشتي راپديد مي آورد که سبب ايجاد قضاوت منفي در بازديد کنندگان ميشود.


پس حفظ نظافت و آراستگي منزل مي تواند ما را دوست داشتني ، تميز و جذاب کند و با جلب دوستان به طرف خود از تنهايي ما جلوگيري مي کند.

 پوشيده لباس مرتب و آراسته ، موهاي شانه کرده ، دهان مسواک زده و خوشبو ،  نور مناسب در اتاق و... همگي سبب مي شود که تنها خودمان از بودن با خودمان لذت ببريم بلکه ديگران هم از بودن با ما لذت خواهد برد.

****

مطلب ارسالی " نظام آراستگی در افراد آسیب نخاعی " تهیه کننده : انجمن ضایعات نخاعی استان هرمز گان -www.sciah.com  

 

 

 
 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

براي اطلاع از به روز رساني سايت  مشترك  شويد

 
 

Powered by WebGozar

 

 

 

مرکز ضايعات نخاعی جانبازان

 مهرماه  هزار سيصد و هشتاد و چهار

info@isaarsci.ir

Copyright © 2005  Isaarsci  Website . All rights reserved