www.isaarsci.ir

   
         

 

 

 

 

 

 

 

 
آشنائی با خدمات شرکت Edelweiss :


شرکت Edelweiss با ارائه انواع خدمات شایسته به مسافران دچار معلولیت کمک می کند تا موقعیت فردی آنها چه در فرودگاه و چه در داخل هواپیما کاملا" مناسب باشد . کمک های ویژه این شرکت با توجه به نوع و درجه اختلالات موجود در سلامتی مردم ارائه می گردد .


مسافران مبتلا به ناتوانی ( افراد ویلچری)


مدیر این شرکت می گوید : ما به مسافران مبتلا به مشکلات حرکتی و افراد ویلچری ، یکسری خدمات ستودنی شامل وسایل حمل و نقل ویژه همراه با اسکورت را ارائه می دهیم. در داخل هواپیما نیز ، تمام هواپیماهای ما مجهز به صندلی هایی هستند که دسته آنها قابل جدا شدن است تا به مقوله جابجائی مسافران در طول فرآیند سوار شدن و پرواز کمک شود .


بسته به وضعیت مسافر و نیاز او ممکن است گزینه های زیر مطرح باشد :


• مسافر می تواند بدون کمک ، سوار هواپیما و یا از آن پیاده شود و ویلچر تنها برای محدوده فرودگاه ( فرودگاه مبداء و مقصد) مورد نیاز او است .
• مسافر می تواند بدون کمک در اطراف کابین حرکت کند ، اما برای بالا / پائین رفتن از پلکان و در منطقه فرودگاه نیاز به کمک دارد .
• مسافر کاملا" به ویلچر وابسته است و خودکفا نیست یعنی تنها می تواند با یک فرد همراه سفر کند . یکسری معافیت ها و گارانتی ها شامل مسافر می گردد که معمولا" توسط سازمان خدمات پزشکی اعطاء می شود .


کسب اطلاعات و رزرو


در مورد برنامه سفر خود با پزشک خود مشورت کرده و در مورد مقدمات و جزئیات مورد نیاز پرس و جو کنید . سپس پرواز خود را با فراغت زیاد (حداقل دو روز قبل از خروج ) رزرو کرده و مرکز خدمات مسافرتی این شرکت را از احتیاجات خود آگاه سازید .


سفر با ویلچر خودتان


اگر شما با ویلچرخودتان سفر می کنید ، باید در هنگام ثبت نام در مورد نوع باتری، وزن و اندازه ی ویلچر تان را اطلاع دهید تا بتوانند نیازهای شما را برآورده نمایند . وقتی با ویلچر شخصی خودتان به گیت رسیدید ، کارکنان ما ، در طول روند سوار شدن و جابجا کردن ویلچرتان برای پرواز به شما کمک خواهند کرد .


ویلچر شما در قسمت بار بطور رایگان نگه داری و هنگام رسیدن به مقصد به شما بازگردانده خواهد شد. اگرهواپیما دارای گنجه و یا جائی با فضای کافی برای نگهداری ویلچرشما داشته باشد ، این گونه فضاها به عنوان اولویت برای ویلچر شما در نظر گرفته خواهد شد .


با این حال توجه داشته باشید که برای ویلچرهای الکتریکی مجهز به باتری ، روال ویژه ای وجود دارد .

ما درخواست می کنیم مسافرانی که از ویلچرهای برقی باتری دار استفاده می کنند ، یک ساعت زودتر در فرودگاه حاضر شوند . قبل از پذیرش باید باتریها باید بطورایمن به ویلچر محکم شده و تمام ترمینال های آن برای جلوگیری از اتصال کوتاه تصادفی عایق گذاری گردند . اما اگر ویلچر شما دارای باتری اسیدی است و نمی تواند در موقعیت راست و حالت ایمن قرار گیرد ، باید باتری از روی ویلچر برداشته شود . در این موارد ، کارکنان بخش بار بدون دریافت هیچ هزینه ای ، آن را داخل یک محفظه مخصوص قرار داده وآن را به شما تحویل می دهند .


فرم SAF / MEDIF :


بسته به درجه ناتوانی فرد ، فرمی بنام فرم SAF / MEDIF باید قبل از خروج تکمیل شود .


پذیرش :


برای اطمینان از اینکه فرایند پذیرش و سوار شدن شما بی دغدغه انجام شود ، توصیه می گردد که مسافران ویلچری حداقل یک ساعت قبل از پرواز شخصا" در محل پذیرش حاضر شوند .


 

 

 

****

 

منبع : مقاله  " سفر بدون مانع   " برگرفته از :http://www.edelweissair.ch -  مترجم : مهندس عباس کاشی -  e mail : ohealth2007@yahoo.com  -انتشار: مرکز  ضایعات  نخاعی  نخاعی -شهریور 1392  

 

 

 

 
 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

براي اطلاع از به روز رساني سايت  مشترك  شويد

 
 

Powered by WebGozar

 

 

 

مرکز ضايعات نخاعی جانبازان

 مهرماه  هزار سيصد و هشتاد و چهار

info@isaarsci.ir

Copyright © 2005  Isaarsci  Website . All rights reserved