معلولیت بخاطر  نیش کنه

 

   
   

www.isaarsci.ir

   

 

 

 

 

خانم مل کلارک در مسابقه تير و کمان برای رسيدن به هدفش با تمام نيرو و توانش ظاهر شد زماني که او در مسابقات جهانی تير و کمان سال 2003 آمريکا شرکت کرد مقام دوم جهانی را کسب کرد مدت زيادی نبود که او خود را در يک مبارزه برای کسب مدال درگير کرده بود.

مل می گويد داشتم واقعا" خوب تير می زدم و همه چيز عالی بود اما در عرض  بيست دقيقه همه چيز به هم خورد و من بی هوش شدم. پزشکان گفتند او تنها 24 ساعت می تواند زنده بماندحتی برای تنفس مشکل داشتم دستگاه اکسيژن وصل کرده بودند . مل که بخاطر سالم بودن جسم و مغزش احساس غرور و سربلندی می کرد اينک در يک قدمی مرگ قرار داشت.

چه چيزی موجب اين فاجعه شده است؟ تنها نيش حشره ريزی بنام کنه .

پزشکان هيچ اميدی به زنده ماندن مل نداشتند و اعتقاد داشتند حشره بسيار ريزی مل را دچار عفونت کرده است و به يک بيماری عفونی مبتلا کرده. ويروس مهلکی که حتی می تواند مشکلات عصبی، قلبی، آرتروز را به همراه داشته باشد.

بيماری توسط يک باکتری که از طريق نيش حشره ای که روی بعضی حيوانات زندگی می کنند به انسان منتقل می شود.

 اما مل در يک مسابقه ی سطح بالا با شجاعت تمام و اراده محکم مشتاقانه شرکت و به مشکلات پيش آمده غلبه کرد و در مسابقات جهانی تير و کمان معلولين که در ايتاليا برگزار شد مدال طلا کسب کرد.

در سال 2003 جهت شرکت در مسابقات تيرو کمان به کشورهای هلند، فرانسه و ترکيه سفر کرد اما در جولای همان سال در هنگام برگزاری مسابقه در نيويورک ، مل ناگهان بيهوش شد. مل می گويد ناگهان در سمت راست بدنم و همچنين سينه احساس درد کردم ضربان قلبم به شدت بالا رفت تنها چيزی که به خاطر دارم اين است که مربی ام منو زير سايه برد تا اينکه وقتی چشمهايم را باز کردم فهميدم از دو هفته پيش در بيمارستان بستری هستم.

مل به مدت دو هفته در بيمارستان در حالت کما بسر برد تا اينکه بعد از هوشياری فهميد که توانايی هيچ کاری را ندارد. مل می گويد من واقعا" شوکه شده بودم من حتی نمی توانستم نفس بکشم و به وسيله دستگاه هوا رسان زنده بودم و بوسيله لوله ای تغذيه می شدم. اين اتفاق واقعا" غير منتظره بود من قبلا" خيلی سالم بودم.

 مل که از شانزده سالگی ورزش تير و کمان را انتخاب کرده بود تصميم قاطع گرفته بود  که برای پيدا کردن روشی برای بازگشت به سلامتی  مبارزه کند. موقعی که از بيمارستان مرخص می شد دکترها اطلاع  دادند که او دچار بيماری عفونی شده است. مل که برای زنده ماندن جنگيده و پيروز شده بود، به واسطه تبعات  شدید تر بيماری از کمر به پايين فلج و از  يک چشم نابینا  شد، معلوليتی که آرتروز زود رس و اختلالات گوارشی و عصبی را به دنبال داشت و او را برای يک عمر ويلچری کرد.

تمرين برای مسابقات 2008 پکن :

وقتی مل احساس کرد بهبودی نسبی حاصل شده خود را برای  يک مبارزه جديدتر  آماده نمود  او بايد در مسابقات جهانی تير و کمان معلولين سال 2005 شرکت می کرد اما خاطره ی بدی که در روز سرنوشت ساز سال 2003 برای او پيش آمده بود هنوز فکر و ذهن او را آزار می داد اما مل تصميم نداشت در مقابل مشکلات پيش آمده تسليم شود و توانست بر بيماری و معلوليت غلبه کند و در سپتامبر با کسب مدال طلا پرچم تيم بريتانيا را به اهتزاز در آورد او می گويد اين مسابقات از من يک انسان قوی و نيرومند ساخته است.

مل دارای 10 رکورد در مسابقات افراد سالم و 6 رکورد در مسابقات جهانی معلولين است.

او هم اکنون مشغول تمرين به منظور شرکت در مسابقات پارالمپيک 2008 پکن است.

 

****

منبع : کتاب " معلولیت بخاطر  نیش کنه " -ترجمه :  سارا عزیزی  - برگرفته از اینترنت - انتشار سایت مرکز ضایعات نخاعی جانبازان- اسفند

1385

 

 

 

 

   

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

 

 

براي اطلاع از به روز رساني سايت  مشترك  شويد

 
 

Powered by WebGozar

 

مرکز ضايعات نخاعی جانبازان

 مهرماه  هزار سيصد و هشتاد و چهار

info@isaarsci.ir

Copyright © 2005  Isaarsci  Website . All rights reserved