www.isaarsci.ir

   
         

 

 

 

 

 

 

 

 


 

یکسری از تمرینات توانبخشی با رویکرد درمانی قابل اجرا هستند . از جمله این تمرینات می توان به BWSTT ، تمرینات رباتیک TT ، رکاب زنی و پیاده روی با استفاده از FES یا تحریک الکتریکی عملکردها اشاره نمود.

 

 


برای انجام این تمرینات باید به موارد زیر توجه نمود :


 اجرای منظم و تکراری برنامه های تمرینات بدنی موجب تقویت الگوی فعالیت های عصبی شده و می توانند به شبکه های عصبی دخالت کنده در عملکرد ها و بازسازی ها کمک کنند .

 آمادگی لازم برای بازیابی عصبی را حفظ می کنند . این موضوع برای افراد ی که به آسیبهای ناکامل و جزئی مبتلا هستند ، بسیار خوب است .


 این تمرینات مبتنی بر اصول علمی هستند و نتایج اولیه آنها مثبت است .


 نیازمند صرف زمان و کار فشرده هستند ، و همچنین پرهزینه است . اما متاسفانه همیشه در دسترس نیستند وبرای بهرمندی ازآنها باید تداوم داشته باشند.

در سال های اخیر، برنامه های توانبخشی روند روبه رشدی داشته اند و به نظر می رسد که این برنامه ها در برخی از افراد مبتلا به آسیب نخاعی ، در جهت بازگرداندن عملکرد اندامها ، حتی بعد از گذشت سال ها از زمان آسیب دیدگی آنها موثر بوده اند . در این راستا حمایت های علمی زیادی بعمل آمده تا این موضوع برای افراد مبتلا به آسیبهای ناکامل با شدت زیاد هم موثر باشد .


با این وجود ، در این زمینه به تحقیقات بیشتری نیاز است . امروزه در برخی موارد تحقیق و مطالعه در مورد برنامه های مبتنی بر عملکردها را می توان با هدف انتشار مقاله و دریافت جوایز یافت نمود و در اغلب موارد این کلینیک های خصوصی هستند که ضمن توجه به جنبه های اقتصادی برنامه های تحقیقاتی خود ، برروی کسب نتایج جهانی نیز تمرکز دارند. در هرحال مهم این است که در واقع ضمن توجه به روابط ، حرفه ، و زندگی خانوادگی بیماران ، بیشتر به جنبه ی درمانی آسیبها بر مبنای این فعالیتها پرداخته شود.
 

 

 

****

 

منبع : مقاله  " بازسازی اندام ها با استفاده از تمرینات مبتنی برعملکردها : : AKA استفاده از ورزش به عنوان "درمان"  -  مترجم : مهندس عباس کاشی -  e mail : ohealth2007@yahoo.com)  -انتشار: مرکز  ضایعات  نخاعی  نخاعی -دی ماه 1391- برگرفته از http://sci.washington.edu

 

 

 

 
 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

براي اطلاع از به روز رساني سايت  مشترك  شويد

 
 

Powered by WebGozar

 

 

 

مرکز ضايعات نخاعی جانبازان

 مهرماه  هزار سيصد و هشتاد و چهار

info@isaarsci.ir

Copyright © 2005  Isaarsci  Website . All rights reserved