بالابرسقفي مخصوص استفاده در حمام

 

 

   
   

www.isaarsci.ir

   

 

 

 

 


اين بالابرها نه تنها براي كمك به جابجاشدن هاي افرادمورد استفاده قرارمي گيرند ، بلكه مي توانند به عنوان يك وسيله كمكي براي افراد كوادري پلژي جهت كارهاي شسشو عمل كند.
بااستفاده ازاين بالابر و كيسه پارچه اي آن ، افراد مي توانند كارهاي شستشوي لباس را به طور مستقل و بدون كمك ديگران انجام دهند . فرد كيسه اي را كه در آن لباس هاي شستشورا نگهداري كرده ، روي دسته دراز بالابر كه باعث باز ماندن دهانه كيسه مي شود ،‌ آويزان مي كند. با پايين تر آوردن آن تا سطح صندلي دوش ، فرد مي تواند به آساني لباس هاي شستشو را دركيسه قرارداده ، آن را جدا نموده و سپس لباس هاي شستشو را به داخل ماشين لباسشويي حركت دهد.


با تعبيه يك بالابرسقفي درداخل حمام ، ديگر فرد نيازي به قرار دادن صندلي هاي دوش چرخ دار كه هم بزرگ هستند وهم سنگين درفضاهاي تنگ ندارد. بااستفاده از اين بالابرها فرد مي تواند مستقيما" ازروي صندلي توالت به روي صندلي دوش جابجا شود . مشكلي كه در كار با يك بالابر مجهزبه جرثقيل سقفي ممكن است وجودداشته باشد اين است كه با وجود آنها احتمال دارد استفاده از دوش هاي ديواري و پرده ها سخت شود . اما در يكي از فروشگاههاي طراحي داخلي يكي از اشخاص راه حلي را مشاهده كرد : پرده هاي پلاستيكي كه مي توانند به سقف پيچ شده و پايين بيايند . اما تا حالا آن را آزمايش نكرده است .
 

****
منبع  :مطالب كوتاه آسيب نخاعي با عنوان "بالابرسقفي مخصوص استفاده در حمام"  ترجمه : مهندس عباس كاشي -انتشار مركز  ضايعات نخاعي- www.isaarsci.ir- انتشار : بهمن ماه 1389  -برگرفته از سايت http://www.spinalistips.se 

 

 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

 

 

 

 

براي اطلاع از به روز رساني سايت  مشترك  شويد

 
 

Powered by WebGozar