سالمندی و زنان مبتلا به آسیب های نخاعی

www.isaarsci.ir

   
         

 

 

 

 

 

 

 


زنان به لحاظ مسائل باروری و تغییرات هورمونی خود ، نیازمند مراقبت های بهداشتی خاصی هستند. اما همه می دانیم که زنان ، درد را متفاوت از مردان تجربه می کنند و به طور یقین این موضوع پس از آسیب نخاعی شدن نیز صدق می کند . به طورکلی زنان بیشتر از مردان در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند و میزان نزول تراکم مواد معدنی دراستخوان های آنها پس از نخاعی شدن سریعتر از مردان انجام می شود . همزمان با افزایش سن و رسیدن خانم ها به سنین یائسگی ، میزان تراکم استخوانی آنان کاهش وخطر ابتلاء آنها به پوکی استخوان افزایش می یابد .

تیم مراقبت های بهداشتی زنان نخاعی

اگر شما یک زن مبتلا به آسیب نخاعی هستید ، ایده آل این است که درتیم مراقبت پزشکی شما ، یک متخصص توانبخشی آشنا با مسائل آسیب های نخاعی حضورداشته باشد . از آنجایی که پزشکان توانبخشی احتمالا" نمی توانند حجم بالای دستورالعمل های مربوط به مراقبت های عمده را که برای عوارض عمومی پزشکی ارائه شده مورد رسیدگی قرار دهند ، به طورجد وجود یک مراقب اصلی نیز توصیه می شود .

همچنین ممکن است شما با توجه به مشکلاتی که دارید ، نیازبه یک اورولوژیست و یا یک جراح اعصاب و یا ارتوپدی داشته باشید .

برای افراد مبتلا به سطوح ضایعه بالاتر که عملکرد تنفسی آنها تحت تاثیر آسیب قرار می گیرد ، ممکن است یک پزشک متخصص ریه نیز ضرورت پیدا کند .معمولا" یک متخصص توانبخشی برای هماهنگ کردن تمام این مراقبت ها و ارائه توصیه ها یا بحث در مورد نکات منحصر به فرد مربوط به آسیب افراد ،  در بهترین موقعیت قراردارد و بهترین کسی است که می تواند شانس بیماران را برای بهینه سازی زندگی و افزایش سن آنان تا حد مطلوبی ارتقاء دهد .
 

****

 

منبع : مقاله " سالمندی و زنان مبتلا به آسیب های نخاعی "  -ترجمه : مهندس عباس کاشی-      ohealth2007@yahoo.com   -انتشار : مرکز  ضایعات نخاعی جانبازان - آبان ماه 1390-برگرفته از http://sci.washington.edu 

 

 
 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه اصلی  

 

 

براي اطلاع از به روز رساني سايت  مشترك  شويد

 
 

Powered by WebGozar

 

 

 

مرکز ضايعات نخاعی جانبازان

 مهرماه  هزار سيصد و هشتاد و چهار

info@isaarsci.ir

Copyright © 2005  Isaarsci  Website . All rights reserved